Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Channel Description:

یاد داشتهای یک سرباز معلم جنوبی

older | 1 | (Page 2) | 3 | newer

  0 0

  اول مهر ؛ به مدارس کوچک استان بوشهر کتاب هدیه می دهیم ...


   

  در اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر کسی من را به عنوان مشاور مدیرکل صدا نمی‌زند. همه می‌گویند معلم کالو! برایم بسیار خوشحال کننده است این کلمه و البته یادآوری اینکه من برای رسالتی که لبخند را به مدارس کوچک استانم هدیه می‌دهد به اینجا آمده‌ام... ا

  اول مهر نزدیک است؛ لیست مدارس زیر ده نفر دانش آموز استان بوشهر را تهیه کرده‌ام. ۷۷ مدرسه زیر ده نفر دانش آموز داریم. با چند شرکت خصوصی که مدیرانی فرهیخته و دل در گرو آبادانی مهین دارند صحبت کرده‌ام. همه این مدیر ان و مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر هم که فردی خوش فکر  و حامی برنامه هایم است همه دارند کمک می‌کنند.

  اما شما دوستان و همراهان همیشگی‌ام! برای اول مهر می‌خواهیم به هفتاد و هفت مدرسه زیر ده دانش آموز استان، کتاب هدیه دهیم... پس لطفا تا اول مهر نرسیده کتاب‌هایتان را برایمان بفرستید. قربان محبت تان

  بوشهر - اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛ برسد به دست عبدالمحمد شعرانی معلم کالو!

  اگر پیشنهادی دیگر هم دارید که با اشتیاق در خدمتتان هستم... sherani.dayyer@gmail.com

  * کتاب ها لطفا غیر درسی و مناسب برای دانش آموزان ابتدایی باشد .


  0 0
 • 09/05/14--14:43: طرح 77
 • بسته های کتاب طرح 77 یک به یک دارد می رسد ممنون از مهربانی تان ...
  طرح 77 چیست و چگونه در آن شریک شویم ؟ در استان بوشهر 77 مدرسه کوچک زیر ده نفر دانش آموز وجود دارد . در نظر داریم برای این 77 مدرسه کتابخانه کلاسی ایجاد کنیم ... 
  راه های همراهی : 
  فرستادن کتاب به آدرس : بوشهر - خیابان شهید آوینی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر برسد به دست عبدالمحمد شعرانی مشاور جوان مدیرکل (کتاب ها مناسب مقطع ابتدایی باشد )/
  پرداخت نقدی به 6037991828373005 عابر بانک ملی ؛عبدالمحمد شعرانی / لطفا به دوستان دیگر هم اطلاع دهید ...
  لایک و شر در کنار همت و همراهی می شود شادمانی دانش آموزان 77 مدرسه کوچک استان بوشهر در روز ملی اول مهر

   

   


  0 0
 • 10/15/14--07:02: Article 1
 • هفته گذشته به مناسبت روز روستا و هفته جهانی کودک ؛تعدادی از کتابخانه های طرح 77 به مدارس روستایی استان بوشهر ارسال شد ...

  http://dayyernews.persiangig.com/77/05.jpg

   

  ادامه ی تصاویر در ادامه مطلب


  0 0


  ادامه عکس ها در ادامه مطب


  0 0
 • 01/11/15--05:00: برای "حاج عباس "
 •  

  بسم الله

   چقدر تلخ بود این پیامک «مراسم تشییع مرحوم حاج عباس زارعی امروز ساعت ۱۴ از کالو بسمت شاهزاده قاسم»؛ او برای من هشت سالی که معلم نوه‌هایش بودم دنیایی از محبت، مهربانی و ایثار بود...

   «حاج عباس» در اوج روزهایی که زمزمه حضور «پارس شمالی» در حوالی «کالو» و اطرافش پیچیده بود؛ تکه زمینی که از اجدادش به ارث رسیده بود و می‌دانست قیمتش حالا میلیاردی است را عاشقانه و بدون هیچ چشم داشتی به آموزش و پرورش منطقه بردخون اهدا کرد تا نیک اندیش دیگر هم استانی مرحوم «حاج اسد سعادتمند» سقفی بسازد برای بچه‌های مدرسه کالو.

  بزرگ بودن انسان ها  به آدم سیاسی بودن یا هنرمند و ورزشکار معروف بودن نیست ، بزرگ بودن به انسان خوبی بودن است ،و جامعه ای که تشنه مهربانی است همیشه به امثال "حاج عباس ها "نیازمند است .

  او پدرانه دوستم داشت و در روزگاری که دوست داشتن آن هم دوست داشتن «معلم» با کمال تاسف در جامعه کم فروغ شده بود، او با روحیه مردم داری‌اش منزلت «معلمی‌ام» را قدر می‌دانست.

  حسین که آن روزها دانش آموز کلاس چهارمی مدرسه بود  برای کتاب بنویسیم اش که نوشته "یکی از شخصیت های بزرگ محل زندگی خود را معرفی کنید ."در مورد حاج عباس اینطور نوشته :

  "حاج عباس بزرگ و مرد روستا است .حاج عباس پدر عوض ،اکبر ، عبدالله و اسماعیل است . حاج عباس پدر بزرگ من است . حاج عباس برای ماهی گیری وقتی که آب خالی می شود به دریا می رود و ماهی می گیرد. حاج عباس مرد بسیار خوبی است . حاج عباس یک تور ماهی گیری دستی دارد که وقتی آب نه پُر است و نه خالی به دریا می رود . حاج عباس خدا را خیلی دوست دارد و هر روز در بین نمازش برای مردُم روستا دعا می کند."

  این عکس که نمادی از پاکی و عشق مادران جنوبی در خود به رُخ می‌کشد؛ آخرین یادگار من از دیدار با «حاج عباس» است...

   «حاج عباس» روحت شاد و یادت تا ابد مانا....

   

   

  0 0
 • 03/19/15--04:04: Article 0
 • دیروز (93/12/27 ) در آخرین روز  تحصیلی سال تحصیلی 1393 برای نصب آخرین قفسه کتابخانه کلاسی طرح 77 (کتابخانه دار کردن 77 مدرسه کوچک استان بوشهر با همت و همراهی مردم ) به دبستان روستایی عشایری "حریت اولاد"پشت پر منطقه تنگ ارم شهرستان دشتستان استان بوشهر رفتیم ... جای همه ی شما عزیران سبزبود ... پیشاپیش سالی پر از اتفاقات خوب و شیرین برایتان آرزومندم ...

   

   

   

   

  0 0
 • 04/25/15--04:28: Article 0
 • بسم الله ؛ "لطفا اين قفسه هاي كتابخانه كلاسي را پر از كتاب كنيد ! "       

         در مهرماه سال گذاشته فراخواني در وبلاگم و شبكه هاي اجتماعي منتشر كردم مبني بر اينكه در استان بوشهر ٧٧ مدرسه كوچك زير ده نفر دانش آموزش وجود دارد در اين فراخوان نوشتم با ياري خداوند مهرباني ها و همت شما مي خواهيم اين ٧٧مدرسه را داراي كتابخانه كلاسي كنيم .خوشبختانه اين طرح كه به طرح ٧٧ شهرت يافت اجرايي شد و يار مهربان به ٧٧ روستاي استان بوشهر رفت ،شما حالا به هر مدرسه زير ده نفر دانش آموز استان بوشهر برويد اين كتاب خانه ها را خواهيد ديد .اما همراهان هميشگي ام ؛ما در استان بوشهر ٣٤١ مدرسه چندپايه ابتدايي داريم در ٣٤١ روستا .ما ٧٧ مدرسه را كتابخانه دار كرده ايم حالا بايد برويم سراغ مدارس باقي مانده . هزينه سخت افزاري كتابخانه ها تامين شده است اما براي تهيه كتاب نياز به همت و همراهي داريم .شماره حسابي اينجا نمي گذارم براي كمك ،اما اگر مايليد به همت و نشاندن لبخند بر لبان كودكان اين سرزمين با تمام وجود در خدمت شما هستم . تلفن دفتر من در اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر ٠٧٧٣٣٣٣٣٥١٦ و sherani.dayyer@gmail.com          

   با سپاس از مهرباني تان "عبدالمحمد شعراني "

   

  0 0

  به«سمانه» کلاس اولی می‌گویم چه کارهایی در خانه بدون کمک گرفتن از پدر و مادرت انجام می‌دهی؛ کلی فکر می‌کند آخر سر می‌گوید: آقا اجازه، تنها خداحافظی کردن!


  0 0
 • 12/30/12--14:30: برف آمده خُب ...
 • _ زنگ نقاشی است؛ سمانه حوصله ندارد نقاشی‌اش را رنگی کند و برایش دلیل و برهان می‌آورد که آقا اجازه: برف آمده خُب! مگر برف رنگ دارد!؟ می‌گویم درست است آقا جان من تسلیم!


  طولی نمی‌کشد که دوباره دفترش می‌آورد. یکی از پرنده‌های نقاشی‌اش رنگ کرده؛ خوشحال می‌شوم که الان مُچش را می‌گیرم که چطور شد، مگه برف نیومده بود!؟

  لبخندی می‌زند که آقا اجازه این یکی قایم شده بود تا برفی نشود ،تازه الان پیدایش کردم!

  0 0


  «یاحق»

   «کوچیکن اما سی ما قد تموم دنیان»


   شما دعوتید به:

  پنجمین نمایشگاه عکس مدرسه کالو

  نوروز ۹۲ - روستای جمال آباد کالو

  عید در کالو منتظر شما هستیم...

  نوروز یادآور خاطرات شیرینی است که مزه‌اش هیچ وقت از دهان آدم نمی‌افتد – یادم نمی‌آید نوروز بهانه‌ای شده باشد که به سفر و تفریح رفته باشم. انگار نوروز برای این ساخته شده است که جنوبی‌ها به ویژه بوشهری‌ها مهمان نوازیشان را به همه اثبات کنند.

  خانهٔ پرجمعیت ما همیشه عید‌ها شلوغ بود، همیشه مهمان داشتیم. برادر بزرگم آن موقع‌ها در آموزش و پرورش بندر دیر مسئولیتی داشت که مستقیم با معلم‌ها ی غریبه تازه استخدام شده سرکار داشت. خب فلسفه شهرهای کوچک این است که از مسافرخانه و هتل خبری نیست، آن موقع‌ها از خانه معلم هم خبری نبود. برای همین معلم‌های تازه استخدام شده برای روزهای اول تا جایی اجاره کنند مهمان خانه ما می‌شدند که به «خانهٔ معلم دی حیدر (مادرم)» مشهور شده بود. عید‌ها که می‌شد تمام طایفه‌شان را مهمان خانه ما می‌کردند. لذت عجیبی دارد هنوز که هنوز هست آن آقا و خانم معلم‌هایی کی حالا هر کدامشان نیمی از سن استخدامشان گذشته با بچه‌هایشان به خانهٔ ما می‌آیند.

  اما مدرسه کالو! پنچ سال پیش که مدرسه کالو آوازه‌اش به همه جا پیچیده بود، روزهای منتهی به سال جدید (نوروز۸۸) با خودم فکر کردم برای مردمی که دل‌هایشان کادو می‌گیرند و عید به کالو می‌آیند باید فعالیتی انجام دهم. نمایشگاه عکس نوروزی مدرسه کالو به ذهنم رسید _ایده‌ای که باعث شد ده‌ها مه‌مان و مسافر نوروزی به روستای کالو بیایند و الان که دارم این نوشته را می‌نویسم تمام مردم کالو خودشان را برای برگزاری پنجمین نمایشگاه عکس نورزی مدرسه کالو آماده می‌کنند.
  لذت عجیبی داشت وقتی که مردم با شوق تمام عکس‌های مدرسه کالو را می‌دید و سرود یار دبستانی می‌خواندند و اشک می‌ریختند. مادری که از تهران آمده بود و سی سال معلم کلاس اول بود در دفتر یادداشت نمایشگاه نوشته بود: «اگر بگویند بهترین جایی که سفر کردی کدام استان بود؟ می‌نویسم استانی به نام مدرسه کالو»

  بچه‌های مدرسه و مردم کالو اسفند ماه که می‌شود روزشماری می‌کنند برای برگزاری نمایشگاه و مهمان نوازی از مردم.

   «در این چند سال درس‌های زیادی از خوبی‌های مردم کشورم یاد گرفته‌ام؛ هیچ‌گاه برای برگزاری نمایشگاه جلوی کسی سر خم نکرده‌ام و نخواهم کرد. برگزاری نمایشگاه عکس مدرسه‌ام ارز و دلار نمی‌خواهد اما هزینه دارد. با اینکه امسال سال اول آغاز زندگی مشترکمان است؛ خانم و شریک زندگی‌ام گفته است بخشی از هزینه زندگیمان را برای برگزاری نمایشگاه هزینه کنیم. ما می‌دانیم خدای بچه‌های مدرسه کالو در زندگی یار و همراه‌مان خواهد بود...»

  در ایام تعطیلات نوروز با جان و دل آماده مهمان نوازیتان هستیم...

  0 0

  پنجمین نمایشگاه نوروزی مدرسه تا امروز به به روایت تصویر... new


  0 0
 • 04/03/13--05:21: Article 5
 • بسم الله

  آغاز زندگی مشترک مان را در جوار حرم امن الهی و مدینه منوره به جشن نشسته ایم ... ضمن خداحافظی ؛صمیمانه تقاضای حلالیت دارم .

  به یاد و دعاگویتان خواهیم بود انشاالله...  0 0

  بسم الله

  آنچه در پایین می‌خوانید بخشی از ناگفته‌های مدرسه کالو است که برای اولین بار می‌خواهم آن‌ها را منتشر کنم.


  - دانش آموخته ارتباطات نبودم! اما آدمی بودم ارتباط گرا؛ آنچه باعث معرفی کالو و مدرسه‌اش در این چند سال شد لطف خدا و شوق من برای ارتباط بود. امروز به این نتیجه رسیده‌ام آنچه در این چند سال برای من و مدرسه‌ام اتفاق افتاده، که معجزه ارتباطات می‌دانمش در هیچ دانشگاهی تدریس نمی‌شود.


  - به دنبال بلند پروازی نبودم اما «انسان» بودن را دوست داشتم. بعهد‌ها فهمیدم جامعه من چقدر تشنه «انسان» بودن است.


  -در ساده‌ترین حالت می‌توانستم از‌‌ همان ابتدا در وبلاگم از کمبود‌ها در روستای محل خدمتم بنویسم و روزشماری هم برای پایان خدمتم درج کنم و برای گرفتن کارت پایان خدمت لحظه شماری کنم.  مدرسه کالو؛اسفندماه 86  مدرسه کالو؛مهرماه 89

  - هیچ‌گاه به دنبال نشان دادن فقر نبودم؛ یک مطلب در وبلاگ من از شاکی بودنم پیدا نمی‌کنید. وقتی cnn گزارش مدرسه را پخش کرد «کالو» دیگر «کالو» شده بود. به هیچ رسانه‌ای خارجی و داخلی اجازه سیاه نمایی ندادم.


  - در این چند سال کلی توریست خارجی مه‌مان مدرسه و مردم روستا بودند. وقتی خارجی‌ها استفاده از آموزش مبتنی بر تکنولوژی جدید را می‌دیدند شگفت زده می‌شدند و باور نمی‌کردند این امکانات برای ۴ دانش آموز و در روستایی دور افتاده در ایران باشد. خارجی‌ها می‌گفتند مدرسه‌ات نگاه ما را به ایران تغییر داد. چقدر در این کشور همایش‌های میلیاردی برای معرفی ایران عزیزمان برگزار می‌شود اما هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند. اما مدرسه من با کمترین هزینه ایران و ایرانی را به جهانیان معرفی کرد. ما برای مهمان‌های داخلی سرانه‌ای نداشتیم چه برسد به مهمان‌های خارجی! سرانه مدرسه کالو براساس تعداد دانش آموز زیر ده هزار تومن بود!


  - یک آلمانی دوچرخه سوار که مه‌مان مدرسه‌مان بود فقط صبحانه ۷ نان محلی و ده تا تخم مرغ محلی خورد؛ می‌گفت این صبحانه عالیه!  -بعد از چند هفته جواب ردم به مصاحبه با بی‌بی سی را رسانه‌ای کردم؛ کاری که کردم از ادب و اخلاق دور بود اما مجری بی‌بی سی به خانواده‌ام هتاکی کرد و گفت تو خائن به کشوری و از طرف دولت پول می‌گیری! اگر این حرف‌های به دور از انسانیت او نبود هیچ‌گاه آن مصاحبه را رسانه‌ای نمی‌کردم. حتی بعد از انتشار آن دعوت باشگاه خبرنگاران برای مصاحبه جوابی ندادم و گفتم علاقه‌ای برای دامن زدن به آن ندارم و از اینکه مصاحبه نکرده‌ام کیسه‌ای برای خودم ندوخته‌ام!  - یکی از مهمان‌های خارجی مدرسه می‌گفت همین گزارش cnn برایت کافیست تا هر کشوری در دنیا زندگی‌ات را تامین کنند. گفتم اینجا وطن من است...


  - ۸ سال در مدرسه کالو مانده‌ام و هر روز با لطف خدا و مردم برنامه دارم. اگر دنیایی بودم‌‌ همان موقع که مدرسه‌ام معروف شد و گُل انداخت و کلی درخواست کار داشتم ور می‌داشتم می‌رفتم. به دنبال پست و مقام نبودم. تمام مدیران مرتبط با مدرسه کالو در چندسال گذشته از فرماندار تا رئیس آموزش و پرورش ترفیع درجه گرفتند.


  -مردم کالو هم قدر‌شناس هستند و هم مه‌مان نواز. و یکی از دلایل موفقیت کالو به خاطر مردمش است. مردم برای آباد شدن کالو تلاش کردند. مهمان‌های زیادی از جاهای مختلف حتی خارج به کالو می‌آیند که مردم از آن‌ها پذیرایی می‌کنند. مردم کالو مردم فقیری هستند البته منظور از فقیر بی‌چیز نیست. در جنوب به کسانی فقیر گفته می‌شود که مردم دار و متواضع هستند.


  -آرزو داشتم در این چند سال بروم برای سرباز معلم‌هایی که می‌خواهند وارد معلمی شوند حرف بزنم اما نشد که نشد!


  - روزی از یک شرکت خصوصی کشتیرانی زنگ زدند و گفتند هیت مدیره ما به پاس تلاش هات می‌خواهد برایت ماشین بگیرند. گفتم ماشین نمی‌خواهم دوست دارم کتابم را چاپ کنند. دو کتاب از مدرسه‌ام چاپ شده که با استقبال روبرو بوده کتاب اولم بدون خرید دولتی به چاپ ششم رسیده است.


  - در همایشی که سخنران بودم خبرنگاری سئوال کرد دوست داری وزیر آموزش و پرورش شوی؟ گفتم نه! اما اگر وزیر آموزش و پرورش شوم نمی‌گذارم کتاب معلمم را یک شرکت خصوصی کشتیرانی چاپ کند!


  - در عید نوروز که همه به دنبال تفریح و استراحت هستند من و بچه‌های مدرسه تعطیلی نداشتیم. مدرسه باز بود نمایشگاه داشتیم و کلی کارهای دیگر... هیچ کس باور نمی‌کند در نوروز ده هزار آدم به روستا می‌آمدند تا مدرسه را ببینند. مدرسه‌ام شبانه روز در اختیار مردم بود. خدایی آموزش و پرورش منطقه‌ام هیچ‌گاه اذیتم نکرد. حتی روز بعد از تعطیلات نوروز که خسته بودم و به مدرسه نرفتم، غیبتم را زدند اما ناراحت نشدم. چون مطیع قانون بودم. من آمده بودم باری از دوش آموزش و پرورش بردارم نه خودم را سربار آموزش و پرورش کنم.


  - بعضی‌ها خیال می‌کنند رفتن به صداوسیما یعنی پول دار شدن! این همه به تلویزیون رفتن یک ریال برای من و مدرسه‌ام چیزی نداشته! تنها برنامه ای که به من و بچه‌ها هدیه دادند برنامه ماه عسل شبکه سه بود که تهیه کننده بعد از برنامه به من و بچه‌ها کارت هدیه بیست و پنچ هزار تومانی داد!  - در زمان آقای علی احمدی وزیر سابق آموزش و پرورش بخشنامه‌ای شد که مدارس زیر پانزده نفر باید تعطیل شوند! اما مدرسه کالو نه بگویم صد در صد اما سهم زیادی در لغو شدن این بخشنامه داشت.


  - تنها دلیل مطرح شدن مدرسه کالو تعداد کم دانش آموزانش نبود و گرنه هزار مدرسه در کشور با تعداد دانش آموز کمتری وجود دارد. چند سال پیش بعد از یکی از برنامه‌های تلویزیونی که دعوت بودیم تهیه کننده برنامه با خنده به سراغم آمد و گفت: رئیس آموزش و پرورش یکی از شهرهای استانت بوشهر تماس گرفته که چرا این‌ها را دعوت کرده‌اید ما مدرسه با دانش آموز کمتر داریم!


  - سه سال است می‌خواهم یک سازمان مردم نهاد با عنوان «بنیاد مدارس کوچک ایران» ثبت کنم اما درخواست‌هایم به جایی نرسیده است. می‌خواهم کاری در مدرسه کالو انجام شد به مدارس دیگر انتقال دهم. هفت هزار و۸۳۷ مدرسه ابتدایی کمتر از ده نفر دانش آموز در کشور وجود دارد برای این‌ها باید کاری بزرگ انجام شود. دنیا ما را تحسین می‌کند برای یک دانش آموز هم مدرسه داریم.


  -ترجیح می‌دهم در جای کوچکی باشم و کارهای بزرگی انجام بدهم تا این‌که در جای بزرگی باشم و نتوانم کار کوچکی هم انجام بدهم.


  - من «دست خدا» را بالا‌تر از «قدرت ارتباطات» در این چند سال حس کردم...


  0 0

  بسم الله

  بچه ها بزرگ شده اند ؛حمیده ،حسین ،پریسا ،مهدی،محمد رضا و امیر رضا به راهنمایی و دبیرستان رفته اند ؛سال های دیگر باید جشن دانشجو شدن شان را در مدرسه برگزار کنیم ...

  *مهرماه 88

  حالا بعد از سال ها ،تنها یک سمانه مانده است . سمانه کلاس دوم است ...

  *اول مهر 92  0 0

  اینجا همه چیز عوض شده است!

  بچه‌های قدیمی مدرسه حالا توی واتس‌اَپ «(WhatsApp) ‏ یک سرویس پیام رسانی (چت) برای تلفن‌های همراه است» گروه بچه‌های مدرسه کالو را تشکیل داده‌اند و از خاطرات مدرسه‌شان می‌نویسند!

  - نمی‌دانم حاج عباس آلزایمر گرفته یا آلزایمر حاج عباس را گرفته؛ فقط می‌دانم مرا می‌شناسد. می‌داند من معلم نوه‌هایش هستم و سال هاست با روستایشان زندگی می‌کنم. البته بعضی وقت‌ها با اینکه من ازدواج کرده‌ام دوباره می‌پرسد: «شعرانی فکری سی خوت‌ات نکردن!» (شعرانی فکری برای خودت نکرده‌ای؟)

  - سمانه حوصله‌اش سر می‌رود، چقدر با هم تک و تنها حرف بزنیم. دوست می‌خواهد، رفیق زنگ ورزش می‌خواهد. شهرت مدرسه به دادمان رسیده، بعضی وقت‌ها ماشین‌هایی که در جاده اصلی تابلو کالو را می‌بینند راه‌شان را به فرعی روستا کج می‌کنند و می‌آیند احوال مدرسه کالو را می‌پرسند. مردُم‌اند خُب، لطف دارند...

  - بعضی‌ها حرف‌ها، بعضی وقت‌ها ناراحتم می‌کند. آدم خونسردی هستم به دنبال حرف‌ها نیستم اما من هم انسان هستم و ناراحتی و غصه حرف‌ها خوردن در خونم است.

  حرف می‌زنند که چرا مدرسه و امکانات برای یک دانش آموز!؟ و من پاسخ می‌دهم: آیا سمانه و سمانه‌ها به جرم اینکه روستایشان دانش آموز دیگری ندارد باید قید مدرسه را بزنند!؟ آیا امکانات برای انتقال دانش آموزان روستاهای کم جمعیت به مدارس پرجمعیت فراهم کرده‌ایم؟ مدارس روستایی در مقابل هزینه‌هایی که به راحتی به هدر می‌رود آیا می‌شود نام هزینه بر، بر مدارس گذاشت؟

  سرانه مدرسه کالو امسال براساس نُرم دانش آموزی ۱۹۰۰ تومان است! مدرسه هم که یک خیر مدرسه ساز به دلخواه خودش و برای ثواب دنیا و آخرتش ساخته است. حقوق من معلم هم معلوم و مشخص (اگر کرامت انسانی معلم بودنم به خطر نمی‌افتاد مبلغش را می‌گفتم!).

  حالا ما چه باری بر دوش کشورمان داشته‌ایم!؟

  گناه من چیست که هشت سال از بهترین روزهای زندگی‌ام را در راه خدمت به مردم روستا گذاشتم و تمام توانم را برای سربلندی ایران عزیرم به خدمت گرفته‌ام.

  شهرت مدرسه کالو را پُلی برای آمال و آرزوهای خودم نکرده‌ام. خدایا تو شاهدی در کنار مدرسه‌ام در کمک به مدارس همجوار  دیگر کوتاهی نکرده‌ام و برای خودم کیسه‌ای ندوخته‌ام.

  دست آموزش و پرورش درد نکند، خوشحالم که مُدیرکل آموزش و پرورش استانم با افتخار می‌گوید سیزده مدرسه زیر سه دانش آموز در این استان وجود دارد و خوشحالم در ایران اسلامی بُزرگ ۷۸۳۷ مدرسه ابتدایی کمتر از ۱۰ دانش آموز وجود دارد.

  بگذار حرف بزنند، بگذار ناراحتم کنند اما من برای همیشه می‌خواهم معلم بمانم؛ معلم روستا...


  0 0

  بسم الله

  با سپاس از همراهی شما عزیزان ، از این پس بخشی از فعالیت های خود را در "کانالم در تلگرام"منتشر خواهم کرد . باعث افتخارم خواهد بود  همچون گذشته در خانه ی جدید همراهم باشید .

   

  https://telegram.me/sherani


  0 0
 • 12/30/12--11:00: برف آمده خُب ...
 • _ زنگ نقاشی است؛ سمانه حوصله ندارد نقاشی‌اش را رنگی کند و برایش دلیل و برهان می‌آورد که آقا اجازه: برف آمده خُب! مگر برف رنگ دارد!؟ می‌گویم درست است آقا جان من تسلیم!


  طولی نمی‌کشد که دوباره دفترش می‌آورد. یکی از پرنده‌های نقاشی‌اش رنگ کرده؛ خوشحال می‌شوم که الان مُچش را می‌گیرم که چطور شد، مگه برف نیومده بود!؟

  لبخندی می‌زند که آقا اجازه این یکی قایم شده بود تا برفی نشود ،تازه الان پیدایش کردم!

  0 0


  «یاحق»

   «کوچیکن اما سی ما قد تموم دنیان»


   شما دعوتید به:

  پنجمین نمایشگاه عکس مدرسه کالو

  نوروز ۹۲ - روستای جمال آباد کالو

  عید در کالو منتظر شما هستیم...

  نوروز یادآور خاطرات شیرینی است که مزه‌اش هیچ وقت از دهان آدم نمی‌افتد – یادم نمی‌آید نوروز بهانه‌ای شده باشد که به سفر و تفریح رفته باشم. انگار نوروز برای این ساخته شده است که جنوبی‌ها به ویژه بوشهری‌ها مهمان نوازیشان را به همه اثبات کنند.

  خانهٔ پرجمعیت ما همیشه عید‌ها شلوغ بود، همیشه مهمان داشتیم. برادر بزرگم آن موقع‌ها در آموزش و پرورش بندر دیر مسئولیتی داشت که مستقیم با معلم‌ها ی غریبه تازه استخدام شده سرکار داشت. خب فلسفه شهرهای کوچک این است که از مسافرخانه و هتل خبری نیست، آن موقع‌ها از خانه معلم هم خبری نبود. برای همین معلم‌های تازه استخدام شده برای روزهای اول تا جایی اجاره کنند مهمان خانه ما می‌شدند که به «خانهٔ معلم دی حیدر (مادرم)» مشهور شده بود. عید‌ها که می‌شد تمام طایفه‌شان را مهمان خانه ما می‌کردند. لذت عجیبی دارد هنوز که هنوز هست آن آقا و خانم معلم‌هایی کی حالا هر کدامشان نیمی از سن استخدامشان گذشته با بچه‌هایشان به خانهٔ ما می‌آیند.

  اما مدرسه کالو! پنچ سال پیش که مدرسه کالو آوازه‌اش به همه جا پیچیده بود، روزهای منتهی به سال جدید (نوروز۸۸) با خودم فکر کردم برای مردمی که دل‌هایشان کادو می‌گیرند و عید به کالو می‌آیند باید فعالیتی انجام دهم. نمایشگاه عکس نوروزی مدرسه کالو به ذهنم رسید _ایده‌ای که باعث شد ده‌ها مه‌مان و مسافر نوروزی به روستای کالو بیایند و الان که دارم این نوشته را می‌نویسم تمام مردم کالو خودشان را برای برگزاری پنجمین نمایشگاه عکس نورزی مدرسه کالو آماده می‌کنند.
  لذت عجیبی داشت وقتی که مردم با شوق تمام عکس‌های مدرسه کالو را می‌دید و سرود یار دبستانی می‌خواندند و اشک می‌ریختند. مادری که از تهران آمده بود و سی سال معلم کلاس اول بود در دفتر یادداشت نمایشگاه نوشته بود: «اگر بگویند بهترین جایی که سفر کردی کدام استان بود؟ می‌نویسم استانی به نام مدرسه کالو»

  بچه‌های مدرسه و مردم کالو اسفند ماه که می‌شود روزشماری می‌کنند برای برگزاری نمایشگاه و مهمان نوازی از مردم.

   «در این چند سال درس‌های زیادی از خوبی‌های مردم کشورم یاد گرفته‌ام؛ هیچ‌گاه برای برگزاری نمایشگاه جلوی کسی سر خم نکرده‌ام و نخواهم کرد. برگزاری نمایشگاه عکس مدرسه‌ام ارز و دلار نمی‌خواهد اما هزینه دارد. با اینکه امسال سال اول آغاز زندگی مشترکمان است؛ خانم و شریک زندگی‌ام گفته است بخشی از هزینه زندگیمان را برای برگزاری نمایشگاه هزینه کنیم. ما می‌دانیم خدای بچه‌های مدرسه کالو در زندگی یار و همراه‌مان خواهد بود...»

  در ایام تعطیلات نوروز با جان و دل آماده مهمان نوازیتان هستیم...

  0 0

  پنجمین نمایشگاه نوروزی مدرسه تا امروز به به روایت تصویر... new


  0 0
 • 04/03/13--01:51: Article 6
 • بسم الله

  آغاز زندگی مشترک مان را در جوار حرم امن الهی و مدینه منوره به جشن نشسته ایم ... ضمن خداحافظی ؛صمیمانه تقاضای حلالیت دارم .

  به یاد و دعاگویتان خواهیم بود انشاالله...older | 1 | (Page 2) | 3 | newer